MAILINGLIST

Prameň

Baldovská minerálna voda pramení v Baldovciach, v obci, ktorá bola v minulosti známou kúpeľnou oblasťou. Baldovské kúpele sa svojou úrovňou dostali na konci 19. storočia na popredné miesto medzi slovenskými kúpeľmi. Ich zdravotné zameranie sa orientovalo predovšetkým na choroby chrbtice a na rekonvalescenciu.

Pri kúpeľnej liečbe sa využívali aj pitné kúry. Z uhličitého prameňa sa už začiatkom 19. storočia plnila minerálna voda do fliaš. Kúpeľnícke využitie baldovských vôd sa zaslúžilo o to, že práve minulosť bola v tejto oblasti spoločensky významná. Moderná doba však dala prednosť plniarenskému využitiu. V súčasnosti patrí Baldovská minerálna voda medzi naše najvyhľadávanejšie.

Zdroj

Minerálna voda sa vyskytuje v obci Baldovce, okr. Levoča. Plní sa z prameňa Deak a Polux.

Kvalita

Fyzikálne vlastnosti , chemické zloženie a hygienická nezávadnosť sú pravidelne kontrolované pracovníkmi akreditovaných laboratórií INGEO-ENVILAB, s.r.o. Žilina , pracovníkmi príslušného štátneho zdravotného ústavu a vlastnými odbornými pracovníkmi laboratória.

Analýza

Baldovská minerálna voda je slabo mineralizovaná hydrogénuhličitanová, vápenato – horečnatá, uhličitá, studená, hypotonická.

Použitie

Baldovská minerálna voda je vhodná pri niektorých žalúdočných a črevných chorobách, pri ochoreniach žlčových, obličkových a močových ciest, ako aj pri liečbe osteoporózy.

Sortiment

Prírodná minerálna voda balená v 0,33l sklenej fľaši, ako aj v 0,5l, 1,5l a 2l PET fľaši. Ochutené minerálne vody balené v 1,5l PET fľašiach s príchuťou: grapefruit, pomaranč citrón a pitahaya. Ochutené minerálne vody Baldovská sú balené aj do 0,5l PET fliaš s príchuťou pomaranč a citrón.

Chemická analýza

CHEMICKÁ ANALÝZA, CHEMICAL ANALYSIS
Caltions mg/l Anions mg/l
Ca+ 349,5 HCO2 1427,8
Na+ 77,5 SO 188
Mg+ 93,39 CI 67,01
NH1- 0,56 F 1,0
Total mineralization:  2230 mg/l